Divesoft Analyzer SOLO

Kód: DS8300
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Divesoft
ZDARMAZDARMA
Divesoft Analyzer SOLO
23 905 Kč 19 756 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele
Můžeme doručit do:
5.6.2023

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lehký, robustní, odolný, trvanlivý, perfektní na cestování a mnoho dalších výhod. SOLO Analyzátor je vyráběn z odolného plastu. Anylyzátor se pyšní vysokou přeností a spolehlivostí – měří koncentrace kyslíku a helia ve směsích na potápění. Funguje na principu měření rychlosti zvuku, díky tomu není nutné nikdy měnit heliový sensor!

Jedná se o drahocenný přístroj pro technické potápěče používající nitrox nebo trimix.

„Náš nový produkt je odrazem přání a potřeb potápěčů, kteří užívali náš předchozí analyzátor. Tento nový je kompaktní, lehký, dostatečně malý a hlavně cenově dostupný. Jsme opravdu nadšení.“ komentuje Lucie Šmejkalová z Divesoft.

Přední strana analyzátoru nabízí membránovou klávesnici a OLED displej, na kterém se zobrazují hodnoty.

Měřený plyn se vpouští do vstupu na zadní staně a prochází skrze heliový sensor. Odtud putuje ke kyslíkovému bloku a poté je vyloučen do vzduchu, Průtok plynu k analýze je 0,2l/min. Analyzátor je vytvořen pro měření obsahu kyslíku a helia ve směsích vzduch-kyslík-helium a je osazen mikroprocesorem, program bude průběžně obnovován.

Elektrochemický sensor se užívá k získání hodnot kyslíku. Je možné si vybrat mezi jedno, dvou nebo tří bodovou kalibrací. Jednobodová kalibrace je rychlá, zvláště pokus se vzduch používá jako kalibrační směs. Pro lepší přesnost měření, doporučujeme užít dvoubodovou kalibraci se dvěmi různými směsmi, například vzduch a čistý kyslík. Pro silně hypoxické směsi (směsi s méně než 15% kyslíku) se doporučuje užít tříbodovou kalibraci. Tedy pro kalibraci využít plyn s nulovým obsahem kyslíku tedy čisté helium nebo argon.

Ke stanovení obsahu helia se využívá rychlost zvuku. Rychlost zvuku závisí na obsahu helia a kyslíku a také teplotě směsi.

Plyn je veden do analyzátoru přes sběrač, který je připevněn k tlakové láhvi. Průtok plynu je kontrolován tryskou pro poskytnutí objemu potřebného pro analýzu.

Proč si vybrat SOLO analyzátor?

 • Lehký a robustní Kalkulátor pro mixování směsi
 • Odolný a trvanlivý Vhodný na cestování
 • Jednoduchý přístup k výměně kyslíkového sensoru
 • Dobře čitelný displej a intuitivní kontrolky
 • Levný provoz – není nutné měnit He sensor
 • Užívá patentovanou metodu určení množství helia založenou na rychlosti zvuku
 • Tříbodová kalibrace pro extrémně přesné výsledky
 • Nabíjecí Li-Iom baterie – 4 hodiny do plného nabití, 120 měřících cyklů nebo 4 hodiny nepřetržitého měření
 • USB připojení
 • Set obsahuje: Pouzdro se zipem, simple flow limiter, USB-C kabel
 • Rozměr: 85 x 205 x 40mm
 • Váha: 420g

Doplňkové parametry

Kategorie: Analyzátory
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.55 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Divesoft je česká firma, která se specializuje na vývoj a výrobu profesionálního potápěčského vybavení, zejména rebreatherů, analyzátorů hélia a profesionálních potápěčských počítačů. Firma byla založena v roce 2013.

divesoft logo